🍀DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA Z 10-TKĄ, CZYLI TRADYCJE KRAJÓW ANGLOJĘZYCZNYCH 🍀

Tradycyjnie, jak co roku, przygotowujemy się do obchodów Dnia Świętego Patryka (ang. Saint Patrick’s Day, irl. Lá ‘le Pádraig lub Lá Fhéile Pádraig) – irlandzkiego święta narodowego i religijnego obchodzonego 17 marca. Jest to święto patrona Irlandii.💚
Dla przypomnienia, Święty Patryk urodził się w Brytanii pod koniec IV wieku, jako Maevyn Succat. W wieku lat 16 został porwany i wywieziony do Irlandii. W niewoli żarliwie modlił się do Boga o pomoc i w końcu udało mu się uciec. Gdy wrócił do ojczyzny, przyjął chrzest i imię Patryk, po czym rozpoczął studia kapłańskie. Już jako kapłan postanowił wrócić do Irlandii i nawracać ludzi na chrześcijaństwo. św. Patryk przybliżał Irlandczykom postać Świętej Trójcy używając symboliki koniczyny. Dzięki znajomości celtyckiego języka i miejscowych zwyczajów, św. Patrykowi udało się nawrócić wielu Irlandczyków, a w końcu doprowadzić do chrztu całego kraju.
☘🍀
Pomimo przebywania w domu, uczniowie naszej szkoły potrafią dobrze bawić się, a tym samym wspólnie poznawać tradycje krajów anglojęzycznych.
Dziękujemy 🍀💚

Zobacz również...

Skip to content