💧💦EKO TY I EKO JA- ĆWICZ I BAW SIĘ NA STO DWA! 🌊💦

   W tym tygodniu odbyły się kolejne zajęcia innowacji pedagogicznej ” EKO TY I EKO JA- ĆWICZ I BAW SIĘ NA STO DWA!
Na początku naszych wspólnych zajęć zaprezentowano uczniom zagadki słuchowe. Należało zastanowić się i podać właściwą odpowiedź co wydaje taki dźwięk? Gdzie to się dzieje? Potem odbyły się kolejne zabawy: „Co słyszą moje uszy?”- dzieci porównywały wrażenia słuchowe z zasłoniętymi i odsłoniętymi uszami, a także zagadki „Rozpoznaj dźwięk” np. plusk wody, zanurzanie większego naczynia do wody, kapanie, pranie ręczne, chlapanie itp. Zagadki były prezentowane przez nauczyciela lub przez dziecko, a pozostali uczestnicy odgadywali dźwięki. Przeprowadzono również eksperymenty: „Wędrująca woda”, „ Co pływa, co tonie”, „ Woda sodowa”.
Było bardzo ciekawie, radośnie i… mokro 🙂.

Zobacz również...

Skip to content