­čôľ┼Üwietlicowe inspiracje – Jan Brzechwa­čÄĘ.

Czas w ┼Ťwietlicy up┼éywa tw├│rczo, mi┼éo i przyjemnie. Has┼éem tego tygodnia by┼é Jan Brzechwa- patron naszej szko┼éy. Dzieciom zosta┼éa przybli┼╝ona posta─ç poety oraz jego utwory. By┼éy one natchnieniem do tworzenia ciekawych prac plastycznych. Uczniowie inspirowani ksi─ů┼╝k─ů ” Akademia pana Kleksa” utworzyli wieloma technikami plastycznymi ciekawe kleksy oraz ulubione sceny z ksi─ů┼╝ki. Utw├│r,, Na straganie,, , czytany przez ucznia, sta┼é si─Ö impulsem do zespo┼éowego wykonania, na papierze, straganu. Mieli┼Ťmy te┼╝ okazj─Ö tw├│rczo wsp├│┼épracowa─ç w grupach, dzi─Öki czemu powsta┼éy plakaty przedstawiaj─ůce herb, dzia┼éanie matematyczne oraz rymowank─Ö wybranego wiersza. Czekamy na kolejne wyzwania.

Nauczyciele ┼Ťwietlicy

Zobacz r├│wnie┼╝...

Skip to content