­čśâ­čś×Szko┼éa uczu─ç­čśá­čś▓ ÔÇô to has┼éo tego tygodnia w ┼Ťwietlicy.

┬á ┬áEmocje to reakcja cz┼éowieka na jego w┼éasne zachowania i w┼éasn─ů sytuacj─Ö ┼╝yciow─ů, a tak┼╝e reakcje na osoby, sytuacje, wydarzenia zewn─Ötrzne, kt├│re wp┼éywaj─ů na jego los. W r├│┼╝nych okoliczno┼Ťciach reakcje wyra┼╝aj─ů si─Ö przez rado┼Ť─ç, wzruszenie, satysfakcj─Ö, poczucie bezpiecze┼ästwa, zaufanie, pewno┼Ť─ç siebie, niepok├│j, wstyd, gniew… W ┼Ťwietlicy odkrywali┼Ťmy nasze emocje i uczucia poprzez: pogadanki, opowiadania, stosowanie metod aktywnych do stworzenia pomys┼é├│w na popraw─Ö humoru, s┼éoja dobrych i smutnych emocji z kamyk├│w edukacyjnych, dzia┼éania tw├│rcze- tworz─ůc wspania┼ée prace plastyczne. Stwierdzili┼Ťmy, ┼╝e wszystkie emocje s─ů dobre, gdy┼╝ s─ů no┼Ťnikiem informacji o naszym ┼╝yciu.

Zobacz r├│wnie┼╝...

Skip to content