10-tka wzięła udział w Akcji “Czysta RUMIA 2019”

10-tka wzięła udział w Akcji “Czysta RUMIA 2019” po raz czwarty, bo dbamy o czystość naszego miasta nie na żarty.
W dniu dzisiejszym ECOBOHATERZY z naszej szkoły, od klas najmłodszych z rodzicami po uczniów klas gimnazjalnych, wspólnie sprzątali nasze miasto, by o godz. 16.00 ponownie spotkać się na ekologicznym festynie w Janowie.
Koordynatorem akcji była p. Dorota Gadomska, wicedyrektor. Wszyscy wolontariusze otrzymali specjalnie oznaczone worki na śmieci oraz jednorazowe rękawiczki, niezbędne do posprzątania miasta. Ponadto p. Dorota wręczyła opaski uprawniające do odbioru nagrody oraz skorzystania z atrakcji dostępnych podczas festynu.
Cieszy fakt, że nawet najmłodsze dzieci z grup przedszkolnych włączyły się do akcji i dzięki temu uczą się jak należy dbać o środowisko naturalne i być eco.
Dziękujemy bardzo wszystkim uczestnikom oraz ich rodzicom a także harcerzom z drużyny I DHNS “Zdobywcy” za wspólnie spędzone sobotnie południe.