100 – lecie Niepodległości

NASZA SZKOŁA BIERZE UDZIAŁ w OBCHODACH 100 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI – 11.11.2018r.!
Przypominamy, że poczet sztandarowy bierze udział w uroczystościach a wszystkich chętnych uczniów zapraszamy do zgłaszania się do p. D. Gadomskiej lub p. B. Awsiukiewicz.
Uczniowie mają mieć biało – czerwone akcenty, elementy związane z historią Polski lub stylizowane stroje. Zbiórka 11.11.br. o 12.50 przed Sanktuarium NMP Wspomożenia Wiernych.

Burmistrz Michał Pasieczny oraz przewodniczący rady miejskiej Ariel Sinicki zachęcają mieszkańców Rumi i okolic do udziału w obchodach 100-lecia Narodowego Święta Niepodległości. Paradzie towarzyszyć będą liczne atrakcje, wszystko bezpłatnie.
Obchody rozpoczną się w sobotę 10 listopada o godzinie 18:00, wówczas w Parku Starowiejskim, przy Miejskim Domu Kultury w Rumi, Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej zorganizuje „ognisko niepodległości”.
Niedzielne uroczystości (11 listopada) zaczynają się o godzinie 12:30 złożeniem kwiatów przy pomniku J. Wybickiego i H. Derdowskiego. Natomiast o godzinie 13:00 odbędzie się msza święta w intencji ojczyzny w Sanktuarium NMP Wspomożenia Wiernych.

Parada niepodległości – z udziałem m.in. marszałka Józefa Piłsudskiego, żołnierzy, harcerzy, rekonstruktorów historycznych oraz zabytkowych pojazdów – ruszy o godzinie 14:05 spod sanktuarium.

Natomiast po paradzie, na Placu Wolności, odbędzie się apel, salwa honorowa, uroczyste posadzenie dębu oraz złożenie kapsuły czasu. Zwieńczeniem będzie wystrzał armatni, który nastąpi o godzinie 15:15.

Wśród tegorocznych atrakcji znajdzie się również wystawa oręża wojskowego oraz poczęstunek grochówką – wszystko będzie czekać na chętnych w godzinach od 15:30 do 18:00 na parkingu przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Rumi.

Zwieńczeniem obchodów będzie koncert patriotyczny pod dyrekcją Krzysztofa Brzozowskiego. Występ rozpocznie się o godzinie 16:00 w hali MOSiR.