Po szczegółowej analizie sytuacji z dyrektorami szkół i przedszkoli – informujemy, że w Miasto Rumia nie jesteśmy w stanie w sposób zapewniający bezpieczeństwo otworzyć placówek już 6 maja.
Z każdym z rodziców będzie, lub już kontaktował się wychowawca klasy, aby stworzyć harmonogram, w którym mniej więcej okresie czasu przewidują Państwo konieczność powrotu do placówek Waszych dzieci.
W związku z tym, że placówki będą zamknięte, rodzic będzie mógł pobierać zasiłek opiekuńczy.
W tym tygodniu chcemy również wypracować model tymczasowej opieki dla dzieci w przypadku, gdyby rodzice naprawdę nie mieli możliwości pozostawienia swoich pociech w domach. Musimy się do tego dobrze przygotować, aby dzieci jak i personel byli bezpieczni.
Z pierwszych sygnałów ze szkół wynika, że ponad 90% rodziców przez najbliższy tydzień nie chce puścić dzieci do przedszkoli/szkół. Ok. 60% rodziców nie chce puścić dzieci do szkół i przedszkoli przed 24 maja.
W poniedziałek ukażą się szczegółowe komunikaty na stronach miejskich oraz placówek oświatowych.
Dużo zdrowia dla Wszystkich. Pozdrawiam
Rumia – naturalnie bezpieczna