Apel biblioteki szkolnej do Rodziców

Akcja: Teraz czytanie

Szanowni Rodzice,

z powodu konieczności przebywania w domach, wymuszonej przez zaistniałą sytuację, Fundacja Powszechnego Czytania rzuciła hasło  „Teraz czas na czytanie”. Celem jest zachęcenie wszystkich do pożytecznego sposobu spędzania czasu.
Czytać możecie Państwo dzieciom,  odwracając ich uwagę od otaczającej rzeczywistości
i wzmacniając poczucie bezpieczeństwa. Czytać mogą dzieci same, zwłaszcza starsze.

Można z pociechami porozmawiać o książkach, podzielić się uwagami , zachęcając do poprawnego mówienia. Można zachęcić do kreatywności, proponując narysowanie ilustracji do tekstu lub wymyślenie i zapisanie własnego, innego zakończenia. Można poprosić też
o zaproponowanie innego tytułu dla przeczytanej książki.

Stwierdzono poprzez wykonane badania, że czytanie skutecznie niweluje stres- już 6 minut czytania obniża poziom stresu aż  o 60 %.

Ponadto z czytania wynikają też inne korzyści o długofalowych skutkach. Czytanie buduje kompetencje społeczne i emocjonalne, rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, wpływa na utrwalenie zasad ortografii i interpunkcji, poszerza wiedzę, daje poczucie pewności siebie. Jest podstawą sukcesów w nauce.

Nasz apel: CZYTAJCIE!

Głośno. Cicho. Osobno. Razem. Choć przez 20 minut codziennie.

Pokażcie Państwo dzieciom, że książka jest Wam bliska, że sami też czytacie, macie swoje ulubione tytuły.

Biblioteka szkolna wspiera akcję „Teraz czas na czytanie”.

Można podzielić się swoimi spostrzeżeniami zdjęciami . Zachęcamy!

Nasz adres:    biblioteka.sp10@wp.pl

Zobacz również...

Skip to content