Bezpieczna droga – spotkanie z policjantem

Uczniowie klas młodszych uczestniczyli w spotkaniu z policjantką Komisariatu  Policji w Rumi. Funkcjonariuszka przypomniała zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zachęcała do wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe. Przestrzegała najmłodszych przed zabawami w pobliżu jezdni.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa. Wykazywali się też dobrą znajomością znaków drogowych i zasad przechodzenia przez ulicę. Na koniec spotkania uczniowie otrzymali kamizelki odblaskowe.

Takie spotkania odbywają się w naszej szkole od wielu lat i przynoszą dobre efekty. Liczymy, że i tym razem wiedza teoretyczna znajdzie zastosowanie w praktyce.