Bieg na orientację – szybko myśl, szybko biegaj.

Bieg na orientację to sport, który na dobre zagościł w naszej szkole. Nasi uczniowie biorą udział w zajęciach z biegów na orientację, uczestniczą w zawodach lokalnych- Puchar Rumi, a troje z nich reprezentując barwy klubu UKS Siódemka Rumia osiągają sukcesy w zawodach wojewódzkich i krajowych. Tosia, Adam i Olek (bo o nich mowa) z zawodów na zawody osiągają coraz wyższe wyniki. We wrześniu i październiku odbyły się takie zawody jak Klubowe Mistrzostwa Polski, Puchar Elbląga, Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, Mistrzostwa Województwa w biegu średniodystansowym i Puchar Pomorza w biegu klasycznym.  Tosia na MMM-kach wraz z koleżankami klubowymi, zdobyła brązowy medal w biegu sztafetowym, brązowy w Mistrzostwach Województwa w biegu średniodystansowym i srebrny w Pucharze Pomorza w biegu klasycznym. Chłopcy natomiast systematycznie meldują się w pierwszej szóstce zawodników.  Sezon startowy powoli się kończy ale treningi odbywają się cały czas. Serdecznie zapraszam na nasze spotkania we wtorki na 16.30.
Instruktor biegu na orientację
Kornelia Bielecka

Zobacz również...

Skip to content