BY膯 JAK IGNACY, CZYLI NIESAMOWITA NAUKOWA PRZYGODA KLASY 5A – ETAP 2- EKOLOGIA 馃尦馃尫馃審馃挧

Realizuj膮c kolejny etap projektu uczniowie poznaj膮 podstawowe informacje i s艂ownictwo zwi膮zane ze zmianami klimatu, ( m.in. SMOG, 艢LAD W臉GLOWY), zasobami wodnymi, gospodark膮 odpadami, bior贸偶norodno艣ci膮 gatunk贸w zagro偶onych oraz globalnym ociepleniem.
Uczniowie dowiaduj膮 si臋 tak偶e czym jest Wielka Pacyficzna Plama 艢mieci ( olbrzymie dryfuj膮ce skupisko 艣mieci i plastikowych odpad贸w utworzone przez pr膮dy oceaniczne w p贸艂nocnej cz臋艣ci Oceanu Spokojnego mi臋dzy Kaliforni膮 a Hawajami; odkryta w 1997 roku przez Charlesa Moore鈥檃).
W dniu dzisiejszym zaj臋cia dotyczy艂y馃挧 WODY ( tlenku wodoru)馃挧 – jednego z najszerzej rozpowszechnionych w przyrodzie zwi膮zk贸w chemicznych, o wzorze H鈧侽. Woda jest g艂贸wn膮 sk艂adow膮 organizm贸w 偶ywych i warunkuje ich przetrwanie.
Zapraszamy do obejrzenia prezentacji „Dlaczego musimy dba膰 o Ziemi臋?”.
oraz czym oddychamy:

Zobacz r贸wnie偶...

Skip to content