CAMBRIDGE ENGLISH PENFRIENDS, czyli PRZYJAŹŃ PRZEZ NAUKĘ w Szkole Podstawowej nr 10 w Rumi. 🇬🇧🌏

Nauka języka obcego, a w szczególności języka angielskiego poszerza horyzonty oraz rozwija osobowość. Jest to bowiem język powszechnej komunikacji, dlatego też szkoła nasza przystąpiła do ogólnoświatowego projektu „Przyjaźń przez naukę” – Cambridge English Penfriends.
Głównym celem projektu jest kształtowanie umiejętności posługiwania się językiem angielskim, a także nawiązanie przyjaźni z uczniami z innych krajów.
Projekt wspierany jest przez Cambridge English Language Assessment.
Polega on na wymianie korespondencji z uczniami z całego świata, dla których język angielski jest językiem obcym. Pozwala to uczniom doskonalić sprawności językowe, poznać nową kulturę i zwyczaje, a także zaprzyjaźnić się ze swoimi zagranicznymi rówieśnikami.
Do tej pory udało nam się nawiązać korespondencję ze szkoła we Włoszech, czekamy na kolejne akceptacje.
WSZYSCY UCZNIOWIE, którzy chcieliby nawiązać miedzykontynentalną przyjaźń oraz udoskonalić swój angielski bardzo proszę o napisanie kilku zdań o sobie i wysłanie na adres:
dorotagadomska@wp.pl 🇬🇧
Czekam na liściki do piątku, 11 grudnia. 🎅🎄
Pozdrawiam,
Dorota Gadomska

Zobacz również...

Skip to content