Certyfikat „Szkoła przyjazna osobom niewidomym”

Nasze placówka uzyskała certyfikat „Szkoła przyjazna osobom niewidomym”. W celu zdobycia certyfikatu dzieci wzięły udział w cyklu zajęć. Podczas nich przedszkolaki rozmawiały na temat funkcjonowania osób niewidomych w życiu codziennym. Mogły doświadczyć trudności z jakimi zmagają się te osoby. Rozpoznawały także przedmioty za pomocą dotyku umieszczone w “magicznej skrzynce”, następnie z zasłoniętymi oczami rozpoznawały dary jesieni.  Dzieci również obejrzały spektakl pt. “Skrzydła motyla”, w którym wystąpiło Koło Miłośników Teatru KP-SOSW nr 1 w Bydgoszczy, a następnie obejrzały film Sławomira Cywka, który przedstawiał pismo punktowe dla niewidomych. Podczas zajęć dzieci uczestniczyły w zabawie ruchowej, która polegała na przeprowadzeniu swojego kolegi z zasłoniętymi oczami przez tor zbudowany z pachołów. Przedszkolaki miały możliwość doświadczenia trudności rozszyfrowania pisma Braille’a, które znajdowało się na opakowaniach leków. Na ostatnich zajęciach dzieci zapoznały się z książką pt. “O Kamilu, który patrzy rękami” Tomasza Małkowskiego, która oswaja z nieznanym światem, na który patrzy się za pomocą zmysłu dotyku. Koordynatorami akcji były P. Anna Łukowska oraz P. Justyna Dobkowska.

Zobacz również...

Skip to content