“Chemia Teatru”

W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły, wraz z koleżankami i kolegami ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Rumi, udali się na warsztaty pt. “Chemia Teatru”. Dwudziestu siedmiu uczestników z zainteresowaniem realizowało program czterech bloków tematycznych, łączących w sobie przedmioty ścisłe oraz edukację artystyczną. Pracownicy Teatru Szekspirowskiego demonstrowali m.in. doświadczenia z sztucznym dymem, dżinem w butelce oraz angażowali uczestników w rozwiązywanie skomplikowanych zagadek logicznych. Ponadto młodzież miała do wykonania sporo zadań wymagających pracy własnej, dzięki którym mogła się przekonać na własnej skórze jak tworzy się maskę sceniczną, sztuczną krew oaz jak czuje się aktor odgrywając swoją rolę na profesjonalnej scenie Teatru Szekspirowskiego. Uwieńczeniem warsztatów było zwiedzanie Teatru podczas którego uczestnicy mogli poznać jego niesamowitą historię i dotrzeć do najbardziej tajemniczych zakamarków murów, w których czuć ducha Szekspira.
Inicjatorem wyjazdu była p. Dorota Gadomska.