CODE WEEK w klasie 1A

   W dniach 28.09.2020 do 09.10.020 klasa 1 A brała udział w wyzwaniu CodeWeek z Uczymy dzieci programować. CodeWeek to tydzień kodowania. Jest to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa konkurują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem ( w ubiegłym roku Polska zajęła II miejsce).W tym roku odbędzie się ona w dniach 10-25 października, ale pierwszaki zainaugurowały ją nieco szybciej. Zgodnie z regulaminem wyzwania  nasze zadania zostały zaliczone do wydarzeń CodeWeek i zostały umieszczone na europejskiej mapie zadań.  Klasa 1 A z p. Justyną zrealizowała 5 zadań: programowaliśmy zdrowie, rozszyfrowaliśmy muzyczny kod do utworu Mozarta ,,Marsz Turecki”. Dzieciom bardzo spodobało się zadanie ,,Kubeczki od A do Z”, w którym trzeba było ustawić wieże z kubków według kodów.  Rysowaliśmy i  wyklejaliśmy wg kodu- podczas tego zadania utrwaliliśmy nazwy figur i klasyfikowaliśmy je wg kilku cech, przeliczaliśmy, porównywaliśmy liczby. Na koniec powstały wspaniałe obrazki z figur. W ostatnim dniu wyzwania rozmawialiśmy o bezpieczeństwie w sieci, powstał plakat. Wykorzystywaliśmy wirtualną i tradycyjną matę do kodowania. Zdobyliśmy europejskie certyfikaty udziału w Code Week. Zachęcamy do zabawy w kodowanie!

Zobacz również...

Skip to content