DNI REGIONU PT.: „KASZUBY MOJA MAŁA OJCZYZNA”

  W ramach tych dni dzieciom z klas młodszych oraz z przedszkola zostały przybliżone tematy związane z Kaszubami. Wykonały prace plastyczne: rybki oraz zakładki do książek ozdobione wzorami haftu kaszubskiego oraz elementami kojarzącymi się z regionem. Dziś nastąpiło podsumowanie. Na holu odbył się konkurs dla klas 1-3 na najdłuższy łańcuch choinkowy wykonany z papieru w 7 kolorach haftu. Było dużo emocji. Uczniowie z koła kaszubskiego zaprezentowały taniec oraz kolędę w języku kaszubskim. Klasy starsze brały udział w grach edukacyjnych – kodowanie. Klasy 6 i 7 wykonały prezentacje do tematu: Kaszuby moja mała Ojczyzna. Klasa 7a wykonała plakat. Klasy 8 programowały mikrokontrolery z wyświetlaczem na,  którym pojawiało się słownictwo w języku kaszubskim. Na głównym holu powstał kącik regionalny, a uczniowie z klasy 7b pod opieką wychowawczyni umilali czas muzyką kaszubską. Dziewczynka ubrana w strój kaszubski częstowała dzieci słodkimi niespodziankami. W szkolnej bibliotece można było zapoznać się z literaturą kaszubską oraz obejrzeć wystawę poświęcona Kaszubom, a w świetlicy odbyły się warsztaty z makramy pod okiem pań z KGW Łężyckie Białki.

Wszystkim uczniom oraz nauczycielom dziękujemy za zaangażowanie.

ORGANIZATORZY

DNI REGIONU (Film)

Zobacz również...

Skip to content