Do przedszkola przyszła jesień

🍁0A

Pierwszy dzień jesieni w grupie 0A. Dzieci wymieniały symbole jesieni i naśladowały je. Wirowały jak listki, turlały się jak kasztany oraz goniły jak wiatr. Przy pomocy chusty zobrazowaliśmy jesienny zmienny wiatr i szalejące na nim liście. Na koniec dzieci wykonały jesienne drzewo wykorzystując folię bąbelkową.

 

🍁0B

Grupa OB od początku tygodnia szykowała się na przywitanie Jesieni. Dzieci przygotowały liczne dekoracje nawiązujące do symboli tej pory roku. Przedszkolaki wykonały także pracę z wykorzystaniem kilku technik plastycznych.

 

🍁0C

W naszej grupie poznaliśmy dziś symbole jesieni, wybraliśmy odpowiednią garderobę na jesień i przypomnieliśmy sobie symbole pogody. Utworzyliśmy wielki wiatr, który porwał wszystkie liście z drzew, którymi były piórka. Na koniec zrobiliśmy prace plastyczna.

 

🍁0D

Do najmłodszej grupy przedszkolnej przyszła Pani Jesień wystrojona w swoje ulubione, charakterystyczne dla niej barwy. Przyniosła ze sobą kosz z darami, aby dzieci mogły poznać jej symbole. Kolejnym gościem był Jeżyk, który zaprosił dzieci do zabawy liśćmi. Odbyły się zabawy ruchowe na dywanie, a następnie dzieci utrwalały nazwy kolorów bawiąc się piłeczkami. Potem grupa wybrała się na spacer do lasu w poszukiwaniu oznak jesieni. W lesie dzieci spotkały krasnoludka, którego zaprosiły do naszej sali.

Zobacz również...

Skip to content