Dołączyliśmy do akcji  „Jak nie czytam, jak czytam”

7 czerwca o godzinie 10.00 społeczność szkolna zgromadziła się w sali gimnastycznej na wspólnym czytaniu. W całej Polsce podjęto próbę pobicia rekordu w masowym czytaniu. Akcja ma na celu propagowanie czytelnictwa wśród młodych ludzi, którzy czytają wprawdzie więcej niż dorośli, ale Polska nadal znajduje się poniżej średniej europejskiej w wynikach czytelnictwa.

Po otwarciu uroczystości i przedstawieniu celu spotkania wszyscy zgromadzeni – uczniowie oraz pracownicy szkoły – zaczęli czytać książki, które przynieśli ze sobą. Następnie przedstawiciel najmłodszych uczestników  – z oddziału przedszkolnego „0”d- wylosował karteczkę z nazwiskiem nauczyciela, którego zadaniem było odczytanie fragmentu książki „Filipek w szkole”. Spotkanie  zakończyły pomysłowe ćwiczenia w książką w roli głównej.

W naszej szkole uczestniczyło w akcji 375 osób. Wyniki przedsięwzięcia w skali całego kraju zostaną ogłoszone  w lipcu.

 

Zobacz również...

Skip to content