DORADZTWO ZAWODOWE W KLASIE II B

W klasie II b odbyły się już kolejne zajęcia w ramach projektu edukacyjnego „Doradztwo zawodowe. Poznajemy zawody naszych rodziców”. Tym razem przyszła do klasy i poprowadziła zajęcia mama Ibrahima – Pani Sylwia. Opowiedziała uczniom o zawodzie, który wykonuje – zawodzie tłumacza w urzędzie d/s uchodźców oraz pracy tłumacza książek, artykułów. Dzieci nauczyły się kilku słów w różnych językach świata: tajskim, urdu, birmańskim, bengalskim, arabskim. Poznały kształt pisma. Obejrzały książki napisane w tak egzotycznych dla nas językach oraz same próbowały pisać w języku birmańskim. Na sam koniec, po licznie zadawanych pytaniach, dzieci wysłuchały bajki tłumaczonej przez mamę – bajki ze zbioru bajek z XI wieku „O człowieku, który zaczynał od zera”.
Wychowawca klasy – Sylwia Selka – bardzo dziękuje Pani Sylwii Khan za poświęcony czas.

 

Zobacz również...

Skip to content