DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2022

8 lutego 2022 obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu
Przystępujemy do udziału w akcji #jestnaswiecej czyli
„Pokaż, że jesteś przeciw hejtowi” (Tego dnia nosimy pomarańczowe sznurówki )

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

We współczesnym świecie antyspołeczne zachowanie można obserwować nie tylko w codziennych sytuacjach i rzeczywistych miejscach (praca, ulica, szkoła,  dom) lecz także w świecie wirtualnych spotkań i dyskusji. Na czatach, forach internetowych, w grupach dyskusyjnych oraz różnych portalach społecznościowych bardzo często znajdują się osoby (trolle, hejterzy..), która przeszkadza w rozmowie, pracy i wprowadza zamęt.

Wszystkim negatywnym działaniom w Internecie mówimy „Nie” 

 A oto nasze działania edukacyjne na temat zagrożeń związanych z korzystaniem przez dzieci z Internetu, telefonów komórkowych i innych nowych technologii:

Kl. 1-3 – „Zasady bezpiecznego korzystania z Internetu”

Kl. IV -Kreskówki „Owce w sieci” – godz. wychowawcze
Czwartoklasiści przechodzili misję Bezpieczny Internet. Za ukończenie sieciakowego kursu e-learning otrzymywali dyplomy.

Kl. V „Jestem OK” (wprowadzenie uczestników w tematykę szkodliwych treści nadawanych online)

Kl. VI – „Poznaj bezpieczny Internet”

Kl. VII – VIII „Zajęcia o hejcie #jestnaswiecej”

Projekty uczniów poniżej.

 

Zobacz również...

Skip to content