DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 10 W RUMI – 01.03.2019r.

1 marca 2019r. odbyło się podsumowanie działań na terenie naszej szkoły odnośnie bezpieczeństwa w sieci. Odbył się uroczysty apel, podczas którego pani dyrektor wręczyła dyplomy i słodkie upominki uczniom, którzy wzięli udział w Szkolnym Konkursie Informatycznym „ Bezpieczeństwo w sieci”. Następnie pani psycholog przypomniała, jak ważne jest rozważne korzystanie z Internetu.
Ważnym aspektem jest to, że nasza szkoła od września 2018 r. podejmuje liczne działania edukacyjne mające na celu uświadomienie uczniom, że bezpieczeństwo w sieci jest bardzo ważne:
1. Gościliśmy prawnika, który przeprowadził cykl warsztatów i wykładów dla klas siódmych. Temat spotkania – Cyberprzemoc, mowa nienawiści.
2. Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego.
3. Projekt Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa współfinansowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy ze Stowarzyszeniem Miasta w Internecie.
4. Kampania informacyjno-edukacyjna „Hazard – nie dziękuję”. Gościliśmy w szkole funkcjonariuszy służb celnych, którzy przekazali uczniom informację o regulacjach prawnych oraz zagrożeniach związanych z uzależnieniem od hazardu i jego negatywnym wpływie na człowieka.
5. Projekt : „Stop mowie nienawiści”.
6. Akcja – Dzień bez telefonu komórkowego”
7. Warsztaty w świetlicy szkolnej: W ramach zajęć wychowawczynie świetlicy prowadziły pogadankę na temat wad i zalet Internetu. Na podstawie burzy mózgów dzieci natomiast tworzyły swoje zasady bezpiecznego korzystania z internetu. Efekty wspólnej pracy zostały zawieszone na świetlicowej tablicy.
8. Zorganizowanie Szkolnego Konkursu Informatycznego „ Bezpieczeństwo w sieci”.
9. Podczas zajęć lekcyjnych oraz zajęć w oddziałach przedszkolnych nauczyciele przeprowadzali pogadanki, warsztaty odnośnie bezpieczeństwa w sieci.
DYREKCJA SP10 DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM NAUCZYCIELOM, UCZNIOM, RODZICOM ZA ZAANGAŻOWANIE. JESTEŚCIE WIELCY!

Zobacz również...

Skip to content