Dzień Górnika

Grupa 0D

W tym roku 3 grudnia 2021r świętowaliśmy Dzień Górnika zwany „Barbórką”. Barbara jest patronką górników, która przypomina o ciężkiej i niebezpiecznej pracy w kopalni. Była to doskonała okazja do wzbogacenia wiedzy na temat ich pracy.

Grupa 0C

Dzieci z grupy 0C poznały dziś zawód górnika. Sprawdziły jakie właściwości ma węgiel wydobywany przez górników, a także dowiedziały się czym jest czako.

Grupa 0B

Dziś gruba OB obchodziła dzień górnika. Z tej okazji przygotowaliśmy wspólnie czapki górników, obejrzeliśmy film edukacyjny oraz stworzyliśmy pociąg pełen wagonów z węglem. To był pracowity dzień!

Grupa 0A

Przedszkolaki dowiedziały się jak ciężka i odpowiedzialna jest praca pod ziemią oraz poznały wiele ciekawostek na temat tego zawodu ✔️. W tym dniu dzieci wykonały prace plastyczną oraz czapkę górnika. Dzieci zrozumiały jak ważna i trudna jest praca górnika w kopalni.