Dzień Kropki w przedszkolu

🟣0A

W tym dniu dzieci wysłuchały opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności – talent. Podstawą wszystkich zabaw była oczywiście ,,kropka’’. Nie zabrakło także ,,kropkowych dzieł sztuki’’. To był dzień pełen kropek!

🟣0B

W grupie OB Dzień Kropki był bardzo kolorowy. Dzieci wykonały piękne drzewo kropek według własnego pomysłu, a także stworzyły matematyczną dżdżownicę. Bawiliśmy się także w różne zabawy ruchowe i taneczne. To był kropkowy dzień!

🟣0C

W DNIU KROPKI Grupa 0c tworzyła kreatywne prace plastyczne z użyciem różnej wielkości kół. Powstały między innymi kwiaty, gąsienice, bałwan, miś. Braliśmy udział w zabawach integracyjno-ruchowych z wykorzystaniem chusty animacyjnej, przypominającej wielką kropkę. Było wesoło i zabawnie.

 

🟣0D

Najmłodsza grupa również włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Kropki i z tej okazji dzieci przyszły ubrane do przedszkola w kropkowych strojach. Tego dnia wszystko kręciło się wokół kropek – nawet nasze zabawy. Dzieci poznały historię dziewczynki, której życie zmieniło się dzięki małej kropce, opisaną w książce „The Dott”. Na koniec odbyła się sesja zdjęciowa z kropkowymi rekwizytami.

Zobacz również...

Skip to content