Dzień Liczby Pi

W dniu 14 marca 2019 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Liczby Pi. Uczniowie podczas lekcji matematyki poznawali tajniki powstania tej tajemniczej liczby. Pod kierunkiem Pani I. Bartosewicz uczniowie klasy Vc połączyli nieco matematyki i języka polskiego układając skomplikowane wyrazy , których wspólnym łącznikiem było Pi, a inni wykonali plakaty i prace plastyczne o tej liczbie. Wraz z nauczycielką Panią J. Włodarczyk uczniowie klasy VIb próbowali zbudować okrąg i jego promień i zrozumieć dzięki temu istotę stosowania tej liczby. Za to najstarsi w szkole uczniowie klasy VIIIa ułożyli wartość tej liczby czyli 3,14. Wszyscy uczniowie podczas lekcji matematyki tego dnia poznawali zastosowanie liczby 3,14,  historię powstania jej nazwy, dzięki czemu przestała być taka tajemnicza. To były udane i kreatywne lekcje.

Zobacz również...

Skip to content