DZIEŃ REGIONU W NASZEJ SZKOLE

Cóż to był za wyjątkowy dzień. Cała szkoła przystrojona w motywy kaszubskie. Był kącik regionu, kawiarenka pod nazwą „ Specjały naszego Regionu”, która serwowała potrawy kaszubskie, jak chleb ze smalcem czy pyszne ciasta. W nasze progi zawitał pan Ludwik Bach – prezes Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego odział Rumia, który opowiedział o tradycjach Kaszubów, przedstawił barwne opowieści i nauczył młodszych uczniów piosenki kaszubskiej. W drugiej części dnia gościem specjalnym była pani Krystyna Wolf, członek Zarządu Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego odział Rumia. Dopełnieniem całości był występ przedszkolaków w j. kaszubskim oraz taniec regionalny oraz rozstrzygnięcie konkursu „Moja mała Ojczyzna”. Dziękujemy wychowawcom oddziałów przedszkola za przygotowanie tego wspaniałego dnia, rodzicom za zaangażowanie a naszym milusińskim za wspaniałe występy.

 

Zobacz również...

Skip to content