Dzień św. Patryka- patrona Irlandii

17 marca w piątek w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Świętego Patryka –patrona Irlandii.
Z tej okazji już od tygodnia uczniowie przygotowywali się do tego święta.
Dzień rozpoczęliśmy od wysłuchania audycji o Irlandii, historii kraju, muzyce, literaturze, sporcie i słynnych tańcach irlandzkich. Chętni uczniowie, a było ich wielu, przygotowali kapelusze w ramach indywidualnego konkursu na najciekawsze nakrycie głowy.
Cieszy nas fakt, że uczniowie z tak wielkim zaangażowaniem celebrowali Dzień Świętego Patryka, zakładając coś zielonego na siebie. Całość obchodów dnia Świętego Patryka uświetniła degustacja zielonych naleśników, babeczek oraz ciastek irlandzkich, trójkolorowych galaretek oraz zielonego ciasta.

N-le j. angielskiego

Zobacz również...

Skip to content