Dzień Św. Patryka w naszej szkole

W dniu dzisiejszym hucznie obchodzono w naszej szkole dzień św. Patryka – patrona Irlandii. Uroczystość ta stanowiła podsumowanie lekcji kulturowych na temat krajów anglojęzycznych.
Dla przypomnienia, święto to obchodzone jest od wielu lat, 17 marca, nie tylko w Irlandii, ale na całym świecie. Jak mówią mieszkańcy Zielonej Wyspy, „każdy chciałby choć jeden dzień w roku być Irlandczykiem”.🍀
Dzisiaj panował na korytarzach kolor zielony lub w kolorach flagi irlandzkiej.
Podczas przerw każdy mógł skosztować ‘zielonych pyszności’, kanapek z sałatą i ogórkiem 🥒, dżemem agrestowym i kiwi 🥝, napić się zielonego soku, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Nie zabrakło również malowania twarzy i konkursów. Uczniowie mieli do wyboru 50 pytań, za każdą prawidłową odpowiedź otrzymywali lizaki. Odpowiadały dzieci ze starszych klas jak najmłodsze z klas 1-3. Uczniowie poznali także irlandzkie słówka nazw owoców.
Młodzież szkolna chętnie włączyła się w obchody tego radosnego święta irlandzkiego, sądzimy więc, że dzień św. Patryka na stałe wpisze się do tradycji Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi.🍀

Zobacz również...

Skip to content