Dzień Ziemi- przedszkole

🌎 Grupa 0A

Prowadzone działania pokazały przedszkolakom różne sposoby ochrony najbliższego środowiska oraz zachęcały do troski o Ziemię. Dzieci już wiedzą, że dla dobra naszej planety należy: sadzić drzewa i pielęgnować rośliny; dbać o przyrodę; oszczędzać wodę i prąd; segregować śmieci i ograniczać zużycie plastiku.

🌎Grupa 0B

Przedszkolaki brały udział w cyklu zajęć dotyczących dbania o naszą planetę. Z okazji Święta Ziemi grupa wykonała wspólnie plakat. Dzieci dołączyły także do akcji sadzenia bratek na szkolnym dziedzińcu.

🌎 Grupa 0C

DZIEŃ ZIEMI był przypieczętowaniem całego tygodnia, w którym poznaliśmy pojęcie ekologia, ochrona środowiska i segregacja śmieci. Dzieci z grupy 0c wiedzą co należy zrobić, aby nasza planeta Ziemia była czysta i nie zabrakło na niej wody. Do gustu najbardziej przypadła zabawa „Woda bardzo ważna jest” w melodii „Stary niedźwiedź”.

🌎 Grupa 0D

Przedszkolaki dowiedziały się jak dbać o naszą Ziemię, aby była piękna. Były zabawy z wykorzystaniem koników wykonanych z materiałów wtórnych i chustek. Wyszliśmy również do lasu aby podziwiać nasza piękną, budzącą się do wiosennego życia Ziemię. Sadziliśmy również bratki w naszej szkole.

Zobacz również...

Skip to content