Ekokulturalne przedszkole- grupa 0A

 • IMG_9700
 • IMG_9695
 • IMG_9694
 • IMG_9693
 • IMG_9686
 • IMG_9685
 • IMG_9700
 • IMG_9695
 • IMG_9694
 • IMG_9693
 • IMG_9692
 • IMG_9691
 • IMG_9689
 • IMG_9688
 • IMG_9687
 • IMG_9686
 • IMG_9685

Nasze przedszkole bierze udział w projekcie „Ekokulturalne przedszkole”. Jest to II edycja projektu ekologicznego dla przedszkoli. Tak więc: „Pora na działanie, podejmij ekowyzwanie!”.

Grupa Oa stworzyła kącik makulatury do którego trafia różnego rodzaju papier: kartki, które tylko częściowo zostały wykorzystane, nieudane rysunki, ścinki po pracach plastycznych, kartki zadrukowane po jednej stronie. Każdy może w dowolnym momencie sięgnąć po papier z tego pojemnika i ponownie wykorzystać kartkę. Zgromadzony tam papier może przydać się również do różnorodnych prac plastycznych, które nie wymagają użycia czystej kartki w dużym formacie. Dzisiaj cała grupa stworzyła wspólną prace plastyczną, którą nazwała „KOSMOEKO” po czym stworzyła historyjkę. ❤️☺️

Cele główne projektu: poszerzanie świadomości ekologicznej, kształtowanie postaw i nawyków korzystnych dla środowiska naturalnego, rozbudzanie poczucia współodpowiedzialności za ochronę środowiska, rozwijanie umiejętności racjonalnego korzystania z zasobów naturalnych, zapoznanie z ideą życia bez odpadów – zero waste, kształtowanie postawy społecznej świadomego i odpowiedzialnego konsumenta!

Zobacz również...

Skip to content