Etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Historycznego

W dniu 2 lutego 2022 roku Adam Stróżyk, Staś Wieteska oraz Martyna Hebel wzięli udział w etapie rejonowym Wojewódzkiego Konkursu Historycznego II wojna światowa na Pomorzu. Musieli się oni wykazać szczegółową znajomością walk toczonych na Pomorzu, pojęć historycznych, planów i map, a nawet sylwetek poszczególnych dowódców i terminologią z zakresu wojskowości. Wszyscy troje godnie reprezentowali naszą szkołę.

Komisja konkursowa, po sprawdzeniu prac z całego województwa, zakwalifikowała do finału 21 osób. W gronie szczęśliwców znalazła się Martyna Hebel, która zdobyła aż 26 punktów. Dziękujemy p. B. Fręśko za przygotowanie Uczennicy do konkursu.

Mocno trzymamy kciuki za udział w finale, który odbędzie się 16 marca w Gdańsku.

Zobacz również...

Skip to content