EUROPEJSKA NOC NAUKOWCÓW 2019

27 września uczniowie naszej szkoły wraz z chętnymi rodzicami udali się do Centrum Hevelianum w Gdańsku by uczcić Noc Naukowców. W tę szczególną noc mogliśmy zobaczyć m. in. jak zrobić robota ze szczoteczki do zębów i programować roboty kolorami. Na warsztatach budowaliśmy bristlebot, na cyfrowym placu zabaw programowaliśmy ozoboty i roboty miorobot, poznaliśmy pieska Genibo, a także pospacerowaliśmy po Księżycu lub Marsie za pomocą Oculus Go!
W Galerii Ruchu dowiedzieliśmy się natomiast wszystkiego o ruchu w biologii, fizyce i w przestrzeni kosmicznej. W tym samym miejscu Stowarzyszenie Robotyków SKALP pokazało nam małe łaziki marsjańskie, między innymi LEMa i autonomicznego robota rolniczego ŻukBOT.
O godz. 21:00 imprezę uszlachetnił koncert audiowizualny na placu Głównym Hevelianum. Muzyka zespołu Voices of the Cosmos to mieszanka elektronicznych brzmień z dźwiękami z kosmosu, a znaczącą częścią występów były unikatowe kosmiczne wizualizacje.
Pełni wrażeń wróciliśmy do domu ok północy.
Dziękujemy wszystkich uczestnikom wycieczki za wspólnie spędzony czas.

Zobacz również...

Skip to content