Europejski Tydzień Kodowania

   W tym roku,, tak jak w poprzednich latach nasza szkoła wzięła udział w Europejskim Tygodniu Kodowania. Klasy 1-3 uczestniczyły w wielu aktywnościach pod hasłem ,,Zabawa w kodowanie'”. Korzystaliśmy z wirtualnej maty, Kodowaliśmy online i offline. Wiele frajdy sprawiło nam odkodowanie rysunków. Kodowanie w terenie przy jesiennej aurze bardzo uradowało pierwszoklasistów z 1a. Poprzez zabawę utrwalali kierunki oraz orientację przestrzenną. Okazało się, że zakodowane kolorami dźwięki sprawiają, że nawet gra na wirtualnych instrumentach staje się prosta. Dzieci z kl.1 b same to wypróbowały.. W klasie 3a programowaliśmy w Scratchu, graliśmy w gry oparte na programowaniu oraz powstały kodowane prace plastyczne. Kod ,,prowadził nasze ołówki” , nie mogliśmy się doczekać , co narysujemy. Wkrótce na kartkach ukazała się wiewiórka i mysz. Kodowanki cieszyły się też powodzeniem na dodatkowych zajęciach oraz w klasach drugich. Klasa 3b korzystała z podłogowej maty do kodowania oraz kodowala na kartce. Nasze wydarzenia zostały zgłoszone i zatwierdzone na oficjalnej stronie Code Week. Klasy 1-3 otrzymały certyfikat udziału w Europejskim Tygodniu Kodowania.
Dziękuję wszystkim wychowawcom i dzieciom za aktywny udział w ,, Zabawie w kodowanie”.

J. Gojka

Zobacz również...

Skip to content