Europejski Tydzień Kodowania

Działamy, uczymy twórczego myślenia, inspirujemy, bo taka jest nasza szkoła….
Grupa przedszkolna 0 A wraz z p.Justyną Gojka zainaugurowała dzisiaj Europejski Tydzień Kodowania – Code Week.
Code Week to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Przedszkolaki z 0 A uczestniczą w innowacji ,,Klucz do kodowania” i w ogólnopolskim programie ,,Uczymy dzieci programować” i dlatego właśnie postanowiliśmy spróbować swoich sił w Code Week. Dzisiaj zmierzyliśmy się z rozszerzoną rzeczywistością. Dzięki aplikacji Quiver 3 D Coloring App nasze kolorowanki ożywały. Jakież było zdziwienie dzieci, gdy kolorowany tygrysek ,,wyszedł”z kolorowanki i zagrał w piłkę, a kucyk zaczął brykać po narysowanej łące. Na pamiątkę pani zrobiła każdemu zdjęcie. Następne zadania przed nami.

Zobacz również...

Skip to content