Fotorelacja z wyborów do SU

We wtorek 27 września 2022r. odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego.
Kandydaci ubiegający się o funkcję w samorządzie zaprezentowali swój program na przygotowanych wcześniej plakatach wyborczych, z którymi uczniowie Naszej szkoły mogli się zapoznać na szkolnym holu. Nie zabrakło chwytliwych postulatów takich jak: „brak prac domowych”, „dzień bez jedynki” czy „większa ilość dyskotek”.
Każdy z uczniów i nauczycieli naszej szkoły mógł oddać głos na swojego kandydata.
Wybory były swoistą lekcją demokracji dla wszystkich uczniów, którzy przekonali się, że w dorosłym życiu czeka ich wiele trudnych wyborów.
Nad całością głosowania czuwali opiekunowie samorządu na których spoczywała odpowiedzialność za prawidłowy przebieg i zachowanie tajności głosowania.
Przewodniczącą samorządu została Julia Darga z klasy VIIIb a jej zastępcami Maja Tomaszewska z klasy VIIIc oraz Adam Złoch z klasy VIIIb. Pozostali członkowie to: Amelia Miszka, Gabrysia Ścibiorek, Nikola Koper, Maja Krztoń, Kamila Widawska oraz Ignacy Jednoralski.
Uczniowie wybrali również Rzecznika Praw Ucznia, którym została w tym roku Pani Sylwia Popczyk .
Ogłoszenie wyników nastąpiło 28 września podczas apelu na sali gimnastycznej.
Wszystkim kandydatom dziękujemy za udział, głosującym za wysoką frekwencję,  a zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

Zobacz również...

Skip to content