Godzina żywego słowa w szkolnej bibliotece

14 listopada br. odbyła się V edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego „Brzechwa dzieciom”.
To jedno z działań, które należało wykonać w ramach realizacji zadań związanych
z pozyskaniem przez naszą szkołę funduszy na zakup książek z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Konkurs odbył się w szkolnej bibliotece, a zaproszonym z zewnątrz gościem była pani kierownik Miejskiej Biblioteki Publicznej   Filii nr 4 w Rumi pani Małgorzata Pelc.
Dyrektor szkoły, pani Beata Kędzierska, powitała wszystkich serdecznie i życzyła powodzenia.

Każdy uczestnik przygotował jeden wybrany wiersz patrona naszej szkoły. Wielu recytatorów założyło specjalnie przygotowane stroje i wykorzystało różne rekwizyty.
Trzyosobowa komisja konkursu w składzie: Małgorzata Pelc, Sylwia Popczyk oraz Longina Wojciechowska-Klecha podjęła następującą decyzję:

I miejsce       Kacper Tumiński II a  oraz  Zofia Głażewska III b

II miejsce      Szymon Kreft II b

III miejsce    Zuzanna Kummer III a

Wyróżnienie otrzymali:

Ignacy Jednoralski I b , Dorota Bakuła III b, Barbara Dombrowska-Suska I a

Wszyscy uczniowie dołożyli starań, aby korzystnie się zaprezentować, zainteresować słuchaczy  oraz pokonać tremę. Dla pierwszoklasistów były to pierwsze konkursowe zmagania.
Następnego dnia na szkolnym apelu każdy uczestnik tego konkursu otrzymał książkę oraz pamiątkowy dyplom. Gratulujemy!