Gry planszowe i nie tylko jako alternatywna forma spędzania czasu wolnego

Gry planszowe uznawane są za jedną z innowacyjnych metod aktywizujących. Mają pozytywny wpływ na rozwój umiejętności i zachowań dzieci, takich jak:
współpraca i współdziałanie, logiczne myślenie, poszukiwanie i wzmacnianie własnych mocnych stron, przestrzeganie zasad i reguł, koncentracja i uwaga.

Klasa VIIA zachęca do gry:

DOBBLE KIDS- gra, która urzekła swoją prostotą nie tylko najmłodszych, ale również i dorosłych. Podstawową zasadą tej gry jest znalezienie jak najszybciej symbolu, który łączy dwie karty. Symbol zawsze jest tylko jeden, o czym należy pamiętać i w to nie wątpić. W pudełku znajduje się 30 kart ze zwierzętami, puszka na karty oraz instrukcja.
WARCABY- gra dla 2 osób. Potrzebne rekwizyty: plansza, 12 pionków białych i 12 pionków czarnych. Celem gry jest zbicie lub zablokowanie pionków przeciwnika. Tej gry pewnie nie trzeba szczegółowo przedstawiać 😉                                                                                                                                                                                                   JENGA- gra, która polega na ustawianiu wieży z klocków w taki sposób, aby po wyciągnięciu danego klocka i ułożeniu go w nowym miejscu wieży, wieża nie zawaliła się przez 10 sekund. Gra jest przeznaczona dla dzieci powyżej 6 roku życia.

 

 

Zobacz również...

Skip to content