I ETAP PROJEKTU – Być jak Ignacy

  W tym roku uczniowie klas VII i VIII, którzy należą do koła naukowego „Odkrywcy” z pomocą Ignacego, jego współpracowników i ciekawych gości zostaną promotorami nauki wśród swoich rówieśników! Zdobędą wiedzę z interesujących dziedzin nauki, a także poznają wybitnych, polskich naukowców – nie tylko tych historycznych, ale także współczesnych. Na uczestników projektu czeka kolejna niesamowita przygoda, pełna eksperymentów, doświadczeń i angażujących zadań!
Tegoroczna tematyka zajęć będzie dotyczyła głownie zagadnień z dziedziny chemii, fizyki czy matematyki.
Za Nami I etap projektu. Uczniowie mieli okazję poznać wiele nowych ciekawostek min. na temat przyznawanej co roku nagrody Nobla, naszej polskiej, wybitnej uczonej Marii Skłodowskiej Curie, zastosowaniu pierwiastków czy budowie atomu. Największą radość sprawiła im jednak możliwość samodzielnego wykonania eksperymentów. Już nie możemy się doczekać kolejnych zadań !!!

Zobacz również...

Skip to content