„IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ!”

Nasza szkoła wraz z Fundacją Dbam o Mój Zasięg przystąpiła do współtworzenia ogólnopolskiej kampanii społecznej pod hasłem „IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ!” Ideą kampanii jest wspólne kultywowanie jednej z najpiękniejszych tradycji – pisania kartek świątecznych w społeczeństwie, w którym tak ważną rolę odgrywają technologie informacyjno-komunikacyjne.

Dołączając do projektu otrzymaliśmy 500 przygotowanych przez organizatorów kartek, które rozdamy wszystkim uczniom by napisali życzenia świąteczne wspólnie ze swoimi rodzicami.
Koordynatorem działań jest p. D. Gadomska.

DLACZEGO WYSYŁANIE KARTEK JEST WAŻNE:
🎄Sprawiają ogromną najszczerszą radość dla odbiorcy.
🎄To szansa by w prosty i osobisty sposób wyrazić wszystko to, co czujemy do osób najbliższych.
🎄Wysłane kartki przywołują wspomnienia i pamięć o nadawcy, za każdym razem gdy na nie spoglądamy.
🎄Napisane kartki pozostawiają po sobie trwały ślad, którego nie można tak po prostu wykasować.
🎄Nie potrzebujemy do tego stałego połączenia wi-fi – możemy tworzyć je w każdym miejscu, o każdej porze.
🎄Poprzez własnoręczne skreślenie kilku słów podkreślamy wyjątkowość osób do których wysłaliśmy kartkę świąteczną.
🎄Stanowią formę integracji wszystkich członków rodziny.
🎄To dobra okazja, by uwolnić kreatywność i pomysłowość, poprawić bądź nabyć nowe umiejętności manualne.

Przyłączcie się do nas, nie piszcie smsów, podarujcie bliskiej Was osobie napisana od serca kartkę świąteczną.