II ETAP PROJEKTU „Być jak Ignacy” – ZOSTAŃ AMBASADOREM NAUKI

  Miesiąc listopad upłynął Nam na aktywnym realizowaniu nowych zadań otrzymanych od Ignacego oraz jego współpracowników. Uczniom klas VII oraz VIII została przybliżona postać kolejnego, wybitnego naukowca polskiego pochodzenia – Stefana Drzewieckiego. Dzieci dowiedziały się czym zasłynął pionier żeglugi podwodnej i lotnictwa oraz poznały wiele ciekawostek na temat jego życia. Na zajęciach członkowie koła „Odkrywcy” nauczyli się składać papierowe łódki (co okazało się nie lada wyzwaniem), pracowali z mapą na podstawie odsłuchanego tekstu, tworzyli wynalazki według otrzymanych instrukcji, posiedli wiedzę jak wiązać węzły żeglarskie (co być może kiedyś wykorzystają w życiu codziennym) oraz nauczycieli się analizować i wyciągać wnioski z przeprowadzonego doświadczenia. Jak zwykle było dużo dobrej zabawy i wszyscy jesteśmy ciekawi jakie zadania czekają Nas w kolejnym etapie…

Zobacz również...

Skip to content