II Międzynarodowa Ogólnopolska Akcja Bicia Rekordu w Czytaniu na Przerwie

 

 

Szkoła wzięła udział w akcji “Przerwa na czytanie”, była to doskonała okazja na promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, pokazanie, że czytanie jest ciekawe oraz zachęcanie do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. Dzieci młodsze wysłuchały opowiadań z książeczki “Mądre bajki” oraz przeglądały różne książki z Biblioteki Szkolnej i Biblioteki Publicznej. Uczniowie klas starszych czytali wybrana przez siebie książkę, która wypożyczyli z biblioteki bądź przynieśli z domu.
Uczniowie w tym dniu również poznali podstawowe elementy budowy książki oraz to jak należy o nie dbać. Zaprojektowali okładki wybranej książki oraz wykonali zakładki, które już zawsze będą mogły wykorzystywać podczas czytania książek w swoich domach. #przerwanaczytanie.

W naszej szkole uczestniczyło w akcji 256 osób.

 

Zobacz również...

Skip to content