Innowacja pedagogiczna “Bezpieczna Woda”

W naszej szkole działa grupa ratownictwa wodnego. Przygoda z ratownictwem zapoczątkowana została dwa lata temu poprzez Innowację pedagogiczną Bezpieczna Woda. W zeszłym roku szkolnym, grupa ratowników bardzo się rozwinęła i objęła swoją działalnością całe miasto Rumia. Powstała w ten sposób Rumska Drużyna WOPR, która obecnie skupia młodzież z różnych szkół oraz osoby dorosłe. Drużyna bierze udział w różnych akcjach i przedsięwzięciach na terenie miasta, była również razem z SP10, współorganizatorem Mistrzostw Pływania Szkół Podstawowych z Elementami Ratownictwa Wodnego (pierwszych takich zawodów w Rumi). Podjęła również współpracę z Instytucją “Pływam bez promili”.

Działania koordynuje p. A.Wesołek  – Radzikowska

 

Zobacz również...

Skip to content