Jak napisać książkę?

7 maja nasza klasa – 2a była w rumskiej Stacji Kultura. Uczestniczyliśmy tam w warsztatach zatytułowanych „Książkowe po-Twory”, które poprowadziła pani Katarzyna Zych. Ta pani jest autorką książek dla dzieci i lubi pracować z młodymi czytelnikami.
Bardzo nas zaciekawi
ły te po-Twory. Okazało się, że należą do nich między innymi Zaginacz Rogów Książek, Błędus Ortografikus, Zaplamiacz Stron… Przyjrzeliśmy się im i stwierdziliśmy, że ich nie lubimy!

W czasie spotkania dowiedzieliśmy się, jak powstaje książka, jak jest zbudowana, czym siężni autor od ilustratora i co to jest korekta. Rozmawialiśmy też o tym, co lubimy czytać.
A potem…

Potem każdy z nas zaczął tworzyć własną książkę. Miała to być bajka. Należało wymyślić temat, bohatera, tytuł. Ale wszystkim się udało. Najtrudniejszy okazał się początek, a potem bajka się pisała, z naszym udziałem oczywiście
To mi
łe zajęcie przerwała pani pisarka, bo chciała sprawdzić, ile zapamiętaliśmy informacji z tego spotkania. I co? Odpowiedzieliśmy poprawnie na każde pytanie! W nagrodę każdy  z nas otrzymał pamiątkowy dyplom uczestnictwa, a na koniec zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie.
Obejrzeli
śmy jeszcze bibliotekę i czytelnię, również tę dla dzieci. Było bardzo ciekawie i kolorowo, aż mieliśmy ochotę dłużej tam pozostać. Pochwalono nas za to, że wszyscy zachowywaliśmy się cichutko i byliśmy bardzo grzeczni. Miło spędziliśmy tam czas, biblioteka to świetne miejsce! Każdy znajdzie tu coś dla siebie.
Polecamy!

 

 

Zobacz również...

Skip to content