KLASA 5A UCZESTNIKAMI 5 EDYCJI PROGRAMU NAUKOWEGO „BYĆ JAK IGNACY”.⚗️🧬📡🔬

Klasa 5A, po zeszłorocznej wygranej w programie (jako jedyna szkoła w województwie pomorskim! Koło naukowe „MŁODZI NAUKOWCY Z RUMSKIEJ 10-TKI” wygrana 8 tys. zł🏆) ponownie bierze udział w kolejnej edycji „Być jak Ignacy”.
Celem programu jest promowanie zdobywania wiedzy wśród uczniów szkół podstawowych poprzez doświadczanie oraz popularyzacja osiągnięć wielkich polskich naukowców i wynalazców. Organizatorem projektu jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Program został objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej.
Ciemnoniebieska grafika z tekstem „Być jak Ignacy – nauka to przyszłość”
W tym roku akcja startuje pod hasłem „Nauka to przyszłość”.
Uczniowie poznają kolejnych czterech naukowców – Józefa Rotblata, Władysława Szafera, Ernesta Malinowskiego oraz Stefana Banacha i tym samym wzbogacą swoją wiedzę m.in. oglądając filmy edukacyjne, przeprowadzając eksperymenty i doświadczenia.
Program podzielony jest na 4 etapy, każdy jest poświęcony innemu zagadnieniu: energia, ekologia, transport przyszłości i świat wirtualny.
Programowi „Być jak Ignacy” towarzyszy konkurs dla kół Zwycięskie szkoły otrzymają również prestiżowy tytuł „Naukowej Szkoły Ignacego”.
Trzymajcie kciuki byśmy i w tym roku szkolnym zostali zwycięzcami 😊
Dorota Gadomska
Opiekun koła naukowego „Młodzi Naukowcy z rumskiej 10-tki”
P. S. Pierwsze zajęcia już za nami.

Zobacz również...

Skip to content