KLASY 6A, 6B i 7B na NOCY NAUKOWCÓW. CYBERIADA #LEM2021 ⚗🧫

Tradycyjnie, jak co roku, uczniowie nasi wraz z rodzicami wzięli udział w Nocy Naukowców. Tym razem klasy 6a, 6b i 7b były w Centrum Nauki Experyment w Gdyni.

W ten oto sposób uczciliśmy setną rocznicę urodzin polskiego pisarza i futurologa Stanisława Lema. Skupiliśmy się na nowych technologiach. Sprawdziliśmy, czy Lem mógł przewidzieć powstanie obecnie znanych nam urządzeń w swoich dziełach. Przeanalizowaliśmy również, które z jego utworów mogą potencjalnie stać się inspiracją dla przyszłych wynalazków.
Byliśmy świadkami science show pt. Mój przyjaciel robot, zajrzeliśmy do strefy druku 3D, wzięliśmy udział w walce robotów, pilotowaliśmy drona lub zagraliśmy w grę. Nie zabrakło również wykładów, warsztatów, a nawet… wystawy obrazów!
Do zobaczenia za rok!

Zobacz również...

Skip to content