LEGALNA KULTURA – multimedialny projekt

Kultura Na Widoku, multimedialny projekt dający dostęp do wartościowych filmów, e-booków, audiobooków, muzyki i spektakli teatralnych online zagościł u nas w szkole.

W tym roku Legalna Kultura przygotowała do pobrania  dwa plakaty – jeden z wyborem najciekawszych książek, filmów, muzyki i spektakli dostępnych w legalnych źródłach oraz drugi “Przemyśleć stulecie” zawierający wybitne dzieła polskiej kultury z lat 1918-2018. To doskonałe przewodniki kulturalne dla młodzieży i dorosłych.

Jak skorzystać z utworów na plakatach? Wystarczy zeskanować telefonem kod QR przypisany do utworu lub wpisać w przeglądarkę link prowadzący do strony utworu. Plakaty w naszej szkole wywieszone są na holach.

Plakaty prowadzą też do strony www.kulturanawidoku.pl, gdzie można znaleźć ponad 800 filmów, muzyki, spektakli, ebooków i audiobooków. Projekt jest skierowany do wszystkich odbiorców, niezależnie od wieku, gustu, zasobności portfela i miejsca zamieszkania. Projekt wyrównuje szanse w dostępie do kultury (szczególnie w mniejszych, oddalonych od centrów kultury, miejscowościach).

Partnerem Kultury Na Widoku jest Lustro Biblioteki, projekt jest finansowany ze środków European Union Intellectual Property Office.

Zobacz również...

Skip to content