Martyna Hebel z kl. 8c finalistką Wojewódzkiego Konkursu Historycznego  „II wojna światowa na Pomorzu Gdańskim”

16 marca, w budynku historycznej Sali BHP na terenie Stoczni Gdańskiej, odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Historia regionalna. II wojna światowa na Pomorzu Gdańskim”. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 21 uczniów, którzy wcześniej w dwóch etapach wykazali się rozległą wiedzą historyczną. Uczniowie rozwiązywali test – znalazły się w nim pytania problemowe, zadania typu prawda/ fałsz, konieczna była również interpretacja tekstu źródłowego oraz szczegółowa znajomość życiorysów wielu bohaterów walczących z okupantem podczas II wojny światowej.

Martyna godnie reprezentowała nasza szkołę, uzyskała tytuł finalistki w/w konkursu.

Zobacz również...

Skip to content