MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO W PRZEDSZKOLU

21 lutego w oddziałach przedszkolnych obchodziliśmy Dzień Języka Ojczystego. Celem zajęć było zwrócenie uwagi na potrzebę dbania o język ojczysty. W ramach innowacji pedagogicznej „My się mówić nie boimy” realizowanej przez p. Justynę i p. Paulinę dzieci wzięły udział w zajęciach logopedycznych. Z zaangażowaniem bawiły się w rozwiązywanie rebusów. Poprzez zabawę najmłodsze dzieci usprawniały aparat artykulacyjny i tor oddechowy. Następnie dzieci znakomicie poradziły sobie z wypowiadaniem trudnych wyrazów, wyrażeń i zdań. Na koniec dzieci zwiedziły bibliotekę, gdzie zostały zapoznane z twórczością naszego patrona szkoły – Jana Brzechwy. Po zajęciach dzieci otrzymały dyplomy za udział w zabawach z okazji Dnia Języka Ojczystego.

Zobacz również...

Skip to content