Międzynarodowy Dzień Ludzkiej Solidarności – International Human Solidarity Day 20 December.

  Od kilkunastu lat – 20 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ludzkiej Solidarności – święto ustanowione przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Głównym celem pomysłodawców święta było uwrażliwienie ludzkości na temat problemów i zagrożeń wynikających z nierównomiernego podziału dóbr na świecie. Ogromne dysproporcję pomiędzy tzw. bogatą północą i biednym południem czyli państwami bogatymi i wysokorozwiniętymi, a biednymi i zacofanymi, wysiłkiem wszystkich narodów świata powinny być zacierane, a nie pogłębiane.

  Podążając za tym tokiem myślenia również i w naszej szkole symbolicznie uczciliśmy Dzień Międzynarodowej Ludzkiej Solidarności. W dniach od 18 do 20 grudnia nauczyciele historii i wosu przeprowadzili na swoich lekcjach wykłady dotyczące pomocy humanitarnej i szerokorozumianej solidarności międzyludzkiej. Uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w dyskusji i przedstawienia swoich pomysłów i wizji jak poprawić i polepszyć losy tych najsłabszych. Duża świadomość i empatia, dzisiaj młodych, a w krótkim czasie dorosłych ludzi, sprawia iż z optymizmem możemy patrzeć w przyszłość.

Zobacz również...

Skip to content