Mi臋dzynarodowy Dzie艅 Praw Dziecka ze Szkolnym Klubem UNICEF SP10 w Rumi 馃挋

 • p2
 • p3
 • p4
 • p5
 • p6
 • p7
 • p8
 • p9
 • p10
 • p12
 • p13
 • p15
 • p16
 • p17
 • p18
 • p19
 • p21
 • p22
 • p23
 • p24
 • p25
 • p26
 • p27
 • p28
 • p29
 • p30
 • pr1
 • prawa1
Dla przypomnienia, w 1989 roku Organizacja Narod贸w Zjednoczonych przyj臋艂a uniwersalny dokument, gwarantuj膮cy wszystkim dzieciom na 艣wiecie ich prawa. Chroni膮 one dzieci, ale i wspieraj膮 je w prawid艂owym rozwoju. Znajomo艣膰 praw pozwala najm艂odszym uchroni膰 si臋 przed r贸偶nymi niebezpiecze艅stwami. Z drugiej strony daje im mo偶liwo艣膰 aktywnego uczestniczenia w procesach podejmowania decyzji, kt贸re ich dotycz膮. Rol膮 doros艂ych jest nie tylko dbanie o to, aby prawa dziecka by艂y przestrzegane, ale tak偶e szerzenie wiedzy o prawach dziecka, w tym edukowanie dzieci.
UNICEF w swoich dzia艂aniach zwraca uwag臋 na te kwestie i inicjuje r贸偶ne projekty, kt贸rych celem jest upowszechnienie wiedzy o prawach dziecka. 馃挋
Mi臋dzynarodowy Dzie艅 Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, kt贸re jednoczy wszystkie dzieci na 艣wiecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz doro艣li podejmuj膮 wsp贸lne inicjatywy, kt贸rych celem jest okazanie wsparcia i solidarno艣ci z dzie膰mi, kt贸rych prawa nie s膮 respektowane. To radosny dzie艅, ale z powa偶nym przes艂aniem.
Dzi臋kuj臋 wszystkim za mile sp臋dzony czas,
Dorota Gadomska
Opiekun Szkolnego Ko艂a UNICEF.

Zobacz r贸wnie偶...

Skip to content