m Legitymacja

Nasza szkoła przystąpiła do projektu mLegitymacja – wspólnej inicjatywy Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Cyfryzacji. mLegitymacja to legitymacja szkolna w telefonie będąca częścią aplikacji mObywatel. Jest bezpiecznym, nowoczesnym i bezpłatnym narzędziem, które – identycznie jak papierowa legitymacja – poświadcza uprawnienia uczniów do ulgowych przejazdów kolejowych,
czy autobusowych.

Mobilną legitymację może otrzymać każdy uczeń, któremu wydano wcześniej tradycyjną wersję dokumentu. Okres ważności mLegitymacji jest tożsamy z okresem ważności wydanej wcześniej wersji papierowej. W przypadku utraty ważności „tradycyjnej” legitymacji, mobilna wersja dokumentu będzie unieważniana. Szkoła będzie mogła unieważnić dokument także w przypadku utraty mLegitymacji z powodu uszkodzenia, niepoprawnego działania, czy zgubienia urządzenia mobilnego, w którym była przechowywana.

Wymagania techniczne niezbędne do działania aplikacji mobilnej:

• Systemy operacyjne Android w wersji 6.0 lub wyższej lub iOS w wersji nie niższej niż 10.3
  • Dostęp do sklepu Google Play lub App Store
  • Przynajmniej 100MB wolnej pamięci
  • Moduł łączności Bluetooth
  • Połączenie z Internetem
  • Aparat fotograficzny

W załączniku, który znajdziecie Państwo poniżej, zamieszczono instrukcję obsługi mLegitymacji. Aby korzystać z mLegitymacji należy uprzednio zainstalować na telefonie bezpłatną aplikację mObywatel ze Sklepu Play firmy Google.

Do uruchomienia mLegitymacji potrzebny jest kod, który można będzie uzyskać w szkole pod koniec września.

Więcej informacji o mLegitymacji szkolnej na stronie:

Instrukcja obsługi mLegitymacja dla uczniów